Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. „cookies“). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie tai privatumo politikoje.
Kaip žaidžiamas dažasvydis?
Žaidėjai vaikosi vienas paskui kitą ir pyškina į viską, kas juda...
Po vieną arba komandomis (nuo 3 iki 20 žmonių), pagal įvairius scenarijus įrengtose aikštelėse dalyvaujant teisėjams. Paprastai žaidimas trunka iki 20 minučių, per žaidimo dieną galima suspėti pažaisti 10-15 kartų.
Kas gali žaisti dažasvydį?
Tik ne visai pakaltinamas žmogus!..
Bet koks suaugęs žmogus arba vaikas nuo 10 metų dalyvaujant tėvams arba esant jų raštiškam sutikimui, kadangi žaidimo metu patiriamas nemažas fizinis krūvis.
Ar tai pavojinga?
Tai - įteisintas žvėriškumas! Pats mažiau, kaip kamuoliukas kiaurai pramušė ranką!!!
Dažasvydis yra saugesnis sportas negu tenisas, futbolas ir golfas (Amerikos draudimo bendrovių vertinimais). Pirmiausiai visi esantys zonose, kur gali būti šaudoma, privalo dėvėti apsaugines KAUKES. Antra, markeriai reguliuojami taip, kad kamuoliuko skriejimo greitis neviršytų 90 metrų per sekundę, taigi net ir nesėkmingiausio pataikymo didžiausia pasekmė – mėlynė. Trečia, prieš žaidimui prasidedant pravedamas saugumo instruktažas. Ketvirta, aikštelėje yra teisėjai, kurie užtikrina žaidėjo saugumą kiekvienoje situacijoje. Dažasvydyje nėra kokių nors specifinių pavojų, vis dėlto tai sportas, ir kaip bet kokiame sporte galima patirti traumų: viskas priklauso nuo jūsų pačių atsargumo ir taisyklių laikymosi.
Kas yra markeris?
Portatyvinis masinio naikinimo ginklas, kuris uždraustas civilizuotose valstybėse...
Specialus pneumatinis įrenginys, kuris veikia suspaustų atmosferos dujų (angliarūgštės, azoto arba oro) pagrindu.
Pagal veikimo principą markeriai skirstomi į pompinius (atlaužei – iššovei), pusiau automatinius (paspaudei – iššovei) ir automatinius. Markeriai gaminami Amerikoje, Kanadoje, Anglijoje, Čekijoje (buvo mėginta juos gaminti ir Rusijoje).
Iš ko pagamintas kamuoliukas?
Iš plastiko, gumos arba metalo...
Paprastai kamuoliukai gaminami tose pačiuose fabrikuose kaip ir vaistų kapsulės. Kamuoliukas turi želatinos plėvelę ir pripildytas netoksiškų vandenyje tirpstančių dažų, pagamintų augaliniu pagrindu. Danga yra trapi ir atsitrenkusi į bet kokią kliūtį lengvai plyšta, palikdama dažų dėmę. Dažai yra nemalonaus skonio, bet visiškai nekenksmingi.
Ar dažai nusiplauna?
Koncentruotu (70%) druskos ir sieros rūgščių mišiniu...
Kadangi dažai tirpsta vandenyje, nuo drabužių juos lengva nuvalyti drėgnu skuduru ir dar lengviau išskalbti. Dažus nuo sienų ar medžių nuplauna pirmas lietus. Net ir ant žemės nukritęs kamuoliukas sugers drėgmę ir galų gale ištirps, nepalikęs pėdsako.
Kur galima žaisti dažasvydį?
Akropolyje, Panoramoje, Oze ar bet kurioje diskotekoje...
Geriausia žaisti dažasvydžio klubo aikštelėje..
Kiek kainuoja žaidimas?
Remiantis dienraščio „Respublika“ informacija, iki 10000 Lt vienam žmogui...
Pas mus žaidimo diena kainuoja nuo 25 Lt. Nuomojame markerius, kaukes ir kamufliažą. Priklausomai nuo klubo, šis skaičius gali keistis: pavyzdžiui, markerių, veikiančių suspausto oro pagrindu, nuoma yra brangesnė, bet jie veikia patikimiau. Kamuoliukai skaičiuojami atskirai, kadangi kiekvienas žaidėjas turi savo stilių ir sunaudojamų kamuoliukų skaičius gali smarkiai skirtis.
Kokių būna dažasvydžio aikštelių?
Bet kuri vieta miesto centre arba didelis prekybos centras...
Tradicinė aikštelė yra miške, su rąstų, padangų arba statinių priedangomis. Kartais aikštelės yra tokios krūmingos, kad papildomos slėptuvės yra tiesiog nereikalingos. Uždarose arba atvirose aikštelėse statomos dirbtinės priedangos iš faneros skydų ir t.t. Spitbolo aikštelės – nedidelės, su vieno tipo simetriškai išdėstytomis priedangomis įrengiamos greitam, techniškam žaidimui. Hiperbolas – žaidimas atvirame lauke su priedangomis, kurios įrengtos iš įvairaus skersmens plastikinių vamzdžių. Greitai plinta SUP"AIRBALL, laukas su pripučiamomis priedangomis – jos montuojamos per 1.5-2 valandas ir leidžia paversti dažasvydį spalvingu reginiu.
Kokia būna įranga?
Plaukmenys, parašiutas, slidžių lazdos...
Įvairi – naujokams, aktyviems žaidėjams ir sportinė. Pradedančiajam žaidėjui iš pradžių reikėtų pažaisti su nuomojama įranga, pasiklausyti patyrusių žaidėjų rekomendacijų, pajusti, koks tipas jam labiausiai patinka. Tinkamą avalynę veikiausiai turite, o dėl kamufliažo problemų nekyla – yra visų dydžių.
Kas laikomas nukautu?
Tas, kas nepajėgė atsikelti pats, kol teisėjas suskaičiavo iki dešimties...
Žaidėjas laikomas nukautu keturiais atvejais: jei ant jo kūno ar turimos įrangos yra didesnė už monetą dažų dėmė, jei jis paliko lauko ribas, jei dėl kokių nors priežasčių teisėjas jį paskelbė nukautu arba jei jis pats pasiskelbė nukautu.
Ar visada sprogsta kamuoliukas?
Ne, kartais jis praskrieja kiaurai, o kartais sprogsta kliūtis...
Ne! Todėl dažniausiai naujokų klaida – pasiskelbti nukautu pajuts kamuoliuko smūgį ir nepatikrinus, ar jis sprogo. Kamuoliukas gali atšokti arba pasilikti drabužių klostėse, todėl visada reikia apžiūrėti arba apsičiupinėti smūgio vietą, o jei to padaryti neįmanoma – paprašyti, kad tai padarytų komandos draugas arba teisėjas.
Ką vilktis?
Šarvuotą liemenę ir maišą ant galvos...
Dažasvydį galima žaisti vilkint bet kokius drabužius, kurie tinkami žygiui į mišką, geriausiai – tamsius. Idealiu atveju reikia turėti kamufliažo komplektą – striukę ir kelnes. Žaidžiant gamtoje geriausia avėti aukštus sportbačius, turinčius gilų protektorių, o žaidžiant ant kietos dangos – tiesiog aukštus sportbačius. Naudinga turėti galvos apdangalą – kepuraitę su snapeliu ar pan.
Ar tai saugu žiūrovams?
Aha, juos išvaro į aikštelę. Nugalėtoju laikomas tas žaidėjas, kuris nušovė daugiausiai žiūrovų...
Taip, jei jie laikosi saugumo taisyklių – yra apsaugotoje nuo pataikymo vietoje arba dėvi kaukes.
Teisėjų brigadai ir žaidėjams sutinkant, į lauką gali būti įleisti kaukes dėvintys fotografai arba operatoriai. Spitbolo laukuose, kurie yra atitverti tinklu, gali būti netgi žiūrovų tribūnos.